Ar nekilnojamojo turto nuomos sutartis būtina visais atvejais?

 

Anokia paslaptis, kad nekilnojamojo turto nuomos procesas vis dar vyksta nepasirašius jokios sutarties, o tiesiog laikantis žodinio susitarimo. Verta paminėti ir tai, jog žodinio susitarimo, kaip žinia, ne visada yra laikomasi. Na, o tada ir kyla nesusipratimai, kurių būtų galima išvengti pasirašius nekilnojamojo turto nuomos sutartį.

Tikriausiai imate svarstyti, kodėl gi turėtumėte pasirašyti kažkokią tai sutartį su žmogumi, kurį pažįstate eilę metų ir tarpusavio santykiai yra itin geri? O galbūt Jūs turite laisvą, šiuo metu negyvenamą būstą ir draugas paprašė apgyvendinti jo draugą, sesę, brolį trumpam laikui? Jeigu dėl nekilnojamojo turto nuomos pasirašymo (ne)reikalingumo, Nuomotojui ar Nuomininkui kyla šie paprasti klausimai, tai yra blogas signalas. Visgi nusprendus iš(si)nuomoti būstą nepasirašius nekilnojamojo turto sutarties, rizikuojate savo turtu ir ramiomis naktimis.

Dažniausiu atveju nėra tiksliai apibrėžiamas nekilnojamojo turto nuomos laikotarpis. Norėdami padėti nusprendžiate pagelbėti žmogui iki kol Jūsų pagalba bus reikalinga. Galbūt tariatės nuomoti būstą dvi savaites, mėnesį ar pusmetį, bet sutartas laikas prailgsta iki metų, nes Nuomininkui tampa tiesiog patogu gyventi Jūsų būste. Na, ir prieikime prie tokios situacijos, jei nuomojamas būstas tampa reikalingas Nuomotojui. Tuomet susiduriama su nepatogumais iškraustant žmogų, o ką bekalbėt, jeigu Nuomininkas net ir nesvarsto apie išsikėlimą iš būsto. Prasideda nemalonūs pokalbiai, o galbūt ignoravimas, kitaip tariant, neatrandamas kompromisas.

Nepamirškime ir Nuomininkų, kurie nusprendžia, jog nekilnojamojo turto sutartis nėra reikalinga, kai nuomojamasi iš draugo ar gero pažįstamo. Nuomininkas yra supažindinamas su esama padėtimi, būsto būkle ir kitais dalykais, tačiau nėra garantuotas, jog savininkui neprireiks šio būsto po savaitės laiko, neaplankys nelauktu laiku, nenuspręs apgyvendinti iš užsienio grįžtančio giminaičio. O galbūt ims kaltinti būsto niokojimu ar neteisėtu apsigyvendinimu.

Atminkite, kad žodinis susitarimas nėra įrodymas. Nekilnojamojo turto nuomos sutartis padeda išvengti galimų nesusipratimų. Beje, reikėtų pabrėžti, kad tik gerai paruoštos sutartys apsaugo tiek Nuomotoją, tiek Nuomininką nuo galimų rūpesčių, kurie gali būti išsprendžiami teisiniu keliu. Būtina paminėti, jog dažniausiu atveju, Saugi Nuoma LT sprendžia iškilusias klientų problemas dėl nekilnojamojo turto nuomos sudarytos sutarties kokybės. Jose ne retai stinga bene svarbiausios informacijos, pvz.: kontaktai, asmens kodas, adresas ir t.t.

Kol Jūs dvejojate dėl nuomos sutarties reikiamumo, Saugi Nuoma LT yra įsitikinusi, kad nekilnojamojo turto nuomos sutartis yra privaloma visais atvejais. Saugi Nuoma LT sutartys yra paruoštos kompetentingų teisininkų. Jose atsižvelgiama tiek į Nuomininką, tiek į Nuomotoją, todėl visoms šalims yra užtikrinamas saugumo garantas.

Atgal

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir Saugi Nuoma LT teikiamos garantijos?

Kviečiame įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.