DEPOZITAS – kodėl turiu mokėti ir kodėl jis gali būti negrąžintas?

llll

Dažnai žmonės, prieš pasirašant nuomos sutartį, jos nepaskaito, o dėl to susiduria su problemomis, iš kurių viena – negrąžintas nuomos depozitas. Visada, prieš pasirašant nuomos sutartį, neskubėkite ir perskaitykite sutartį atidžiai. Šiame straipsnyje mes norime Jums papasakoti kodėl yra imamas depozitas ir kokiais atvejais depozitas gali  būti negrąžintas. 

Kodėl turiu mokėti depozitą? 
Depozitas –  tam tikra suma, kuri sumokama prieš kraustantis į nuomojamą būstą ir yra grąžinama išsikrausčius, jei būste nėra padaroma jokia materiali žala. Depozitas yra mokamas, nes suteikia nuomotojui saugumą tuo atveju, jei padarysite žalą turtui, nemokėsite nuomos ar nesilaikysite sutarties sąlygų.  Dažniausiai depozito dydis prilygsta dviejų mėnesių nuomos mokesčiui. 

Kodėl depozitas negrąžinamas, jei išsikraustau ankščiau laiko?
Dažnai pasitaiko atveju, kad žmonės nori išsikraustyti anksčiau, nei baigiasi nuomos sutartis. Tai yra suprantama, nes gyvenime atsitinka įvairiausių situacijų. Tačiau nuomininkas turi suprasti, kad pranešti apie nuomos sutarties nutraukimą, norint išvengti finansinių nuostolių, reikia per tiek laiko kiek yra nurodytą nuomos sutartyje. Jeigu nepaisysite nurodytos sutarties termino, Jūsų depozitas bus traktuojamas kaip nuomotojo patirtų nuostolių kompensacija ir pagal sutarties sąlygas savininkas turės teisę depozito sumą pasilikti sau. Nuomininkai dažnai piktinasi dėl depozito palikimo savininkui, bet sutarties nutraukimas ankščiau laiko sukelia daug nepatogumų nuomotojui: tenka vėl ieškoti naujų nuomininkų, tampa neaišku kiek laiko užims naujų nuomininkų suradimas, o dėl šios priežasties susidaro laiko prastovos, kurios atneša finansinius nuostolius nuomotojui.

Dėl kokių dar priežasčių galiu neatgauti depozito? 
Visas depozitas arba depozito dalis gali būti negrąžinama dėl dar kelių priežasčių: nemokėjote nuomos ir/ar komunalinių mokesčių, padarėte nuostolių būste esančiam turtui. Tokiais atvejais depozitas padengia finansinius nuostolius, kuriuos dėl Jūsų kaltės patyrė nuomotojas. 

Kad ir su kokiomis situacijomis susiduria mūsų nuomotojas ir nuomininkas, Saugi Nuoma LT komanda visada stengiasi ieškoti sprendimo būdų, kurie būtų priimtini abejoms šalims. 

Kyla klausimų? Kreipkitės į geriausią nuomos agentūrą Lietuvoje - SaugiNuoma.lt
 

Atgal

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.