Ką daryti dėl nemokaus nuomininko?

Kiekvienas žmogus, kuris nuomoja savo turtą nerimauja dėl nemokių nuomininkų. Deja, šimtaprocentinių garantijų, kad nebūsite apgauti, Jums negalės suteikti net griežčiausia nuomos sutartis ar geriausia nuomos agentūra. Jeigu žmogus yra nusiteikęs Jums pakenkti, jis vis tiek ras būdą kaip tai padaryti. Šiame straipsnyje mes Jums patarsime kaip galėtumėte sumažinti apsigavimo riziką ir ką daryti, jeigu vis dėl to Jūsų kelyje atsiras nemokių nuomininkų. 

Patikrinimas

Potencialus nuomininkas Jums gali atrodyti labai malonus ir Jūs galite galvoti, kad jei jis atrodo malonus, tai bus ir mokus. Tačiau, kad ir koks nuomininkas atrodo patikimas, vis tiek privalote jį patikrinti prieš pasirašydami nuomos sutartį. Patikrinti galite paprašydami buvusių nuomotojų telefono numerio ir  pasikalbėti su jais apie buvusius nuomininkus. Jeigu Jūsų nuomininkas yra jaunas žmogus, paprašykite, kad tėvai už jį garantuotų. Taip pat turite įsitikinti, kad būsimi Jūsų nuomininkai yra dirbantys ir gauna pajamas, nes turite įsitikinti, kad Jie turės iš ko mokėti Jums nuomos mokestį. Saugi Nuoma LT turime sudarę nuomininko patikros aprašą, pagal kurį labai preciziškai tikriname nuomininką. Taip pat visada tikriname nuomininko kreditingumo istoriją, jei turite galimybę, patariame, tai daryti ir Jums.  

Rūpinkitės nuomininku 

Nuomos versle  yra labai svarbu geri tarpusavio santykiai. Rūpinkitės savo nuomininko gerove visą nuomos laikotarpį. Jeigu jam neveikia buitinė technika, apipylė kaimynas ar susiduria su kitomis problemomis iškilusiomis būste, padėkite jam jas išspręsti. Žinoma, jei gyvenate užsienyje arba turite daug asmeninių reikalų ir negalite skirti pakankamai laiko savo nuomininkų poreikiams patenkinti, kreipkitės į NT nuomos agentūras, kurios Jūsų turtu bei nuomininkais rūpinsis visą nuomos laikotarpį. Saugi Nuoma LT teikia būsto administravimo paslaugas, kurios Jums suteikia nuolatinę nuomojamo turto priežiūrą, teikia techninę pagalbą ir sprendžia nuomininkų problemas. Jeigu nuo pat nuomos laikotarpio pradžios nuoširdžiai rūpinsitės savo nuomininko gerove, didelė tikimybė, kad nuomininkas taip pat pasirūpins Jūsų turtu kaip savo nuosavais namais. 

Teisinis kelias

Jeigu vis dėl to susidursite su piktybiškais nuomininkais, kurie nenorės mokėti Jums nuomos mokesčio, deja, Jums liks tik viena išeitis - teisinis kelias. Fizinius asmenis iš gyvenamųjų patalpų galėsite iškeldinti tik teismo nustatyta tvarka. Kreipdamiesi į teismą turėsite teismui pagrįsti savo reikalavimą bei pateikti iškeldinimą pagrindžiančius dokumentus. Teisminis procesas užtrunka apie dvi savaites nuo visų reikiamų dokumentų gavimo. Nesugalvokite savarankiškai iškeldinti nuomininko, kuris nemoka nuomos mokesčio, nes galite patys susilaukti administracinės arba baudžiamosios atsakomybės. Tokiu atveju pasikonsultuokite su profesionalais, kad nesukeltumėte sau papildomų rūpesčiu. 

Ieškote NT nuomos agentūros, kuri surastų patikimą nuomininką? Kreipkitės į SaugiNuoma.lt 
 

Atgal

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.