Ką reikia žinoti prieš pradedant trumpalaikės nuomos veiklą?

kkgkgkkgg

Nekilnojamas turtas jau seniai yra laikomas pelninga investicija. Ilgalaikės nuomos privalumus ir konceptą žino kone kiekvienas, bet apie trumpalaikę nuomą klientams vis dar iškyla begalės klausimų ir baimių. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliomis įžvalgomis apie trumpalaikę nuomą ir jos procesus. 

Lokacijos svarba
Norint, kad trumpalaikė nuoma būtų pelninga, labai svarbi apartamentų lokacija. Trumpalaikė nuoma yra labiausiai paplitusi turistų tarpe, kurie nori susipažinti su miesto centru ir nėra linkę apsistoti ne centrinėje miesto dalyje. Žinoma, miesto centre yra didelė konkurencija, tačiau paros kaina yra žymiai didesnė, nei miegamajame mikrorajone. 

Turto susidėvėjimas 
Klientai vadovaujasi stereotipu, kad dažnai keičiantis gyventojams, butas dėvisi žymiai greičiau. Tačiau yra priešingai, svečiai, kurie atvyksta neilgam laiko tarpui, dažniausiai apartamentuose praleidžia itin nedaug laiko, tad ir buto nusidėvėjimo tikimybė tampa mažesnė.  Trumpalaikei nuomai skirti  butai yra prižiūrimi atidžiau. Po kiekvieno išvykusio svečio butas  išvalomas, todėl pastoviai užtikrinant švarą yra sulėtinamas dėvėjimosi procesas. Taip pat buto patikros metu pastebėti smulkūs būsto defektai yra iš karto pašalinami.

Rūpinimasis nuomininkų paieška, įkėlimu, iškėlimu
Dar viena priežastis, kodėl žmonės vengia nuomoti savo turtą trumpam laikotarpiui yra baimė, kad reikės rūpintis nuomininkų paieška, įkėlimu bei išsikėlimu. Tačiau, kad nereiktų šių darbų atlikti patiems būsto savininkams,  turtą galima patikėti trumpalaikės nuomos administratoriui.  Prižiūrinti įmonė pasirūpina trumpalaikės nuomos sistemų, tokių kaip airbnb.com ar booking.com, administravimu, komunikacija su svečiais, kasdienių kainų ir užimtumo kontrole, nuomininkų atvykimo bei išvykimo organizavimu, būsto valymu ir net skalbyklų paslaugomis. Tai yra labai patogus būdas, kuris nereikalauja savininko pastangų bei laiko. 

Pelningumas
Dažnai klientai klausia mūsų, kokias pajamas jiems gali sugeneruoti trumpalaikė nuoma. Trumpalaikės nuomos pajamos priklauso nuo kelių veiksnių. Pirmiausia tai, kaip dažnai keičiasi būsto svečiai. Kuo trumpiau svečiai apsistoja, tuo kaina didesnė, kuomet svečiai apsistoja savaite ir ilgiau, galime pritaikyti nuolaidą. Dar vienas labai svarbus veiksnys – sezoniškumas. Skirtingai nuo ilgalaikės nuomos, trumpalaikės nuomos kaina skiriasi kiekvieną mėnesį. Iš savo patirties galime teigti, kad trumpalaikei nuomai geriausias laikas yra Naujųjų metų išvakarės bei vasaros laikas, kai kainos gali būti iki 3 kartų didesnės nei įprastai. Kitas svarbus rodiklis yra svarbūs įvykiai apgyvendinimo vietoje, pavyzdžiui, sporto ar kultūros renginiai. Kainas reikia stebėti kasdien, kad būtų galima nustatyti tendencijas ir planuoti atitinkamus veiksmus nuo kurių priklauso Jūsų turto generuojamas pajamos. Siekiant išvengti nuostolių, savo klientams rekomenduojame gerai apsvarstyti ar turėsite pakankamai laiko skirti rinkos analizės vykdymui. Kitu atveju, siūlome kreiptis pagalbos į profesionalus. 

Jeigu norite gauti daugiau patarimų apie trumpalaikę nuomą, kreipkitės į mūsų agentūrą ir mes Jums padėsime.
 

Atgal

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.