Kaip žinoti nuomininkui, kad nuomojasi būstą iš savininko?

labas

Žmogus, kuris planuoja nuomotis būstą, susiduria su daug teisinių klausimų. Vienas iš jų – kaip žinoti, kad nuomojosi būstą tikrai iš savininko? Patariame Jums, kokių veiksmų imtis, norint įsitikinti, kad būstas, kurį nuomositės, priklauso savininkui.  
 

Registrų centro išrašas
Prieš pasirašant preliminarią sutartį, pirmiausia, paprašykite registrų centro išrašo. Atkreipkite dėmesį į išrašo datą, ji turi būti būtent tų metų ir to mėnesio, kada ketinate išsinuomoti butą Šiame išraše turite būtinai sutikrinti būsto adresą bei savininką. Išrašo lape adresas turi sutapti su nuomojamo būsto adresu, o savininkas turi būti tas pats iš kurio nuomojatės būstą, tad nepamirškite paprašyti, kad žmogus iš kuriuo nuomojatės būstą parodytų savo asmens dokumentą. Taip pat prie juridinių faktų pasitikrinkite ar turtas nėra pirktas su banko paskola arba įkeistas. Jei turtas yra įkeistas, tiek bankas tiek hipotekos davėjas, turi duoti sutikimą nuomoti turtą. 
 

Savininkas užsienyje
Dažnai pasitaiko atvejų, kai būsto savininkas yra užsienyje, o būstą nuomoja ir sutartį pasirašo ne savininkas, o giminaičiai ar draugai. Norint įsitikinti, kad jie gali nuomoti būstą, o savininkas grįžęs iš užsienio nepaprašys Jūsų išsikraustyti, reikalaukite parodyti notaro patvirtiną įgaliojimą, kuriame yra nurodytą, kad jis turi teisę pasirašyti nuomos sutartį. 
 

Subnuomotojai
Praktikoje vis dažniau pastebime atvejų, kai turtas yra subnuomojamas. Tai nėra blogai, tačiau subnuomotojas turėtų parodyti pagrindžianti dokumentą, kad jis gali subnuomoti patalpas. 

Rinkitės nuomotojus atsakingai ir atkreipkite dėmesį su kuo pasirašote nuomos sutartį. 
Kyla klausimų? Kreipkitės į geriausią agentūrą Lietuvoje - SaugiNuoma. lt

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.