Tarpininkavimo mokestis – kas turėtų jį mokėti?

SaugiNuoma.lt klientė Aušra prieš kelis metus atvažiavusi į Kauną studijuoti pradėjo ieškotis būsto nuomai. Žiūrėdama skelbimus beveik visų jų pabaigoje susidūrė su užrašu – bus taikomas vienkartinis tarpininkavimo mokestis. Mergina teigia, kad ji nenorėjo mokėti tarpininkavimo mokesčio, tačiau šis butas buvo geriausias, kokį ji galėjo rasti.   

„Tuo metu šis butas buvo geriausias variantas Kaune, man puikiai tiko jo vieta, kaina, įrengimas atitiko visus mano keliamus lūkesčius. Tad teko sumokėti brokeriui 150 eurų, kurių jis prašė. Tikėjausi, kad jis suteiks bent kažkokias paslaugas, tačiau jis tik atrakino buto duris. Deja, net sutartis buvo sudaryta klaidingai. Taip ir likau nesupratusi už ką jam sumokėjau“,- pasakojo Aušra.  

Prieš kelis mėnesius Aušrai teko vėl ieškotis būsto, tačiau šį kartą ji kreipėsi į SaugiNuoma.lt Mergina liko nustebusi, kad vis dėlto yra nekilnojamojo turto agentūrų, kurios neima mokesčio iš nuomininkų už tarpininkavimą.  

„Kuomet teko ieškotis naujo būsto galvojau, nejaugi vėl teks mokėti tarpininkavimo mokestį. Nustebau, nes žiūrėdama skelbimus pamačiau, jog yra agentūrų kurios netaiko tarpininkavimo mokesčio nuomininkui. Galiu pasakyti, kad esu labai laiminga, nes šį kartą nemokėjau jokių tarpininkavimo mokesčių, o tuo tarpu gavau ne vien patinkantį butą, bet ir SaugiNuoma.lt užtikrino, kad iškilus problemoms dėl būsto, visada galiu kreiptis į šią NT nuomos agentūrą“,- teigė mergina.  

SaugiNuoma.lt komanda kas diena susidurdama su klientais pastebi, kad žmonės baiminasi kreiptis į nekilnojamo turto agentūras, norėdami išsinuomoti būstą, nes iš nuomininko yra imamas tarpininkavimo mokestis. Manome, kad už nekilnojamojo turto brokerio paslaugą turėtų mokėti tas, kuriam suteikiamos paslaugos ir garantijos. Tai reiškia, kad už tai turėtų mokėti nuomotojas, nes būtent jam brokeris suorganizuoja apžiūras, sutarties ruošimą, turto reklamą, išsamią nuomininko patikrą ir teikia garantijas. Tačiau brokeriai, kurie nesugeba parduoti savo paslaugų ir parodyti klientui kodėl jie yra naudingi siūlo, kad jie neims mokesčio iš paslaugos užsakovo, tačiau savo atlygį gaus iš būsto nuomininkų. Tokių brokerių tikslas yra kuo greičiau surasti nuomininką, paimti iš jo tarpininkavimo mokestį ir ieškoti naujo objekto nuomai.  

Būstų savininkai galvoja, kad jie gaus identišką paslaugą pasirinkdami brokerį, kuriam nereiks sumokėti tarpininkavimo mokesčio. Nors nuomotojai mano, kad sutaupo pinigų nemokėdami nekilnojamo turto brokeriui, tuo pačiu jiems nėra suteikiamos jokios garantijos, kad nuomininkai bus patikimi, mokūs, laiku mokės komunalinius mokesčius.  

Tuo tarpu SaugiNuoma.lt užtikrina 100% nuomos mokesčio mokumo garantiją, nuomininkų padarytų nuostolių kompensavimą iki 2500 Eur., teisinę nuomotojo ir nuomininko apsaugą, nuolatinę nuomojamo turto priežiūrą, komunaliniu mokesčiu mokėjimą laiku, techninės pagalbos teikimą ir problemų sprendimą, po sutarties nutraukimo, naujų nuomininkų suradimą, informaciją apie nekilnojamojo turto rinkos pokyčius.  

Ieškai būsto – kreipkis į SaugiNuoma.lt (Paslauga nemokama) 

Norėdami išnuomoti savo būstą paspauskite žemiau esančią nuorodą 

https://www.sauginuoma.lt/norintiems-isnuomoti 

 

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.