Nekilnojimo turto nuomos agentūros. Kaip išsirinkti geriausią?

Gyvenamojo būsto nuomos rinka sparčiai auga, nes didėja nuomos turto, kaip ilgalaikės investicijos, populiarumas. Su rinkos augimu didėja ir nekilnojamo turto nuomos agentūrų pasiūla. Visos agentūros Jums prisistatys kaip profesionaliausios, o jų nekilnojamo turto brokeriai galės greičiausiai surasti Jums tinkamus nuomininkus, tikslingiausiai išspręsti visus teisinius klausimus. Deja, bet ne visos nekilnojamo turto nuomos agentūros yra tokios kokiomis save pristato. Vis dažniau išgirstame istorijas apie tai, kad iš klientų paimami pinigai, tačiau paslaugos, kurios buvo žadėtos lieka nesuteiktos. Norėdami padėti išvengti tokių situacijų, mes pristatome Jums kriterijus, pagal kuriuos galėsite įvertinti brokerių profesionalumą, jaustis saugiai ir užtikrintai patikėdami savo turtą nekilnojamo turto nuomos agentūrai.

Patikimumas
Pirmiausia prieš ruošdamiesi išnuomoti savo turtą, susiraskite informaciją apie nekilnojamo turto nuomos agentūrą ir brokerius su kuriais žadate dirbti. Peržiūrėkite jau pasiektus jų rezultatus, perskaitykite paliktus atsiliepimus, paprašykite brokerio pateikti paskutinių mėnesių veiklos rezultatus. Įsitikinkite, kad informacija apie agentūrą su kuria žadate dirbti yra patikima ir tiksli. 

Darbo etika ir principai
Labai svarbus aspektas renkantis NT nuomos agentūrą yra darbo etika ir principai. Nuo to ar NT brokeris ir agentūra yra linkę laikytis darbo etikos, priklauso bendradarbiavimo sklandumas bei būsto išnuomavimo sėkmė. Vienas iš pagrindinių geros nekilnojamojo turto agentūros darbo principų yra rūpinimasis klientais iki pat nuomos proceso pabaigos. Atkreipkite dėmesį, ar NT brokeris domisi Jūsų poreikiais, klausia kokių nuomininkų norite, teiraujasi kokį nuomos mokestį tikitės gauti ir pataria geriausią kainą, kurios galite tikėtis už būsto nuomą. Tik suvokęs Jūsų lūkesčius NT brokeris gali sėkmingai paruošti būsto išnuomavimo strategiją, o nuo jos priklauso kaip greitai ir kokiomis sąlygomis išnuomosite savo turtą. Jei pastebėsite, kad brokerį ar agentūrą domina tik finansiniai klausimai, bendradarbiauti bus nemalonu, nes negalėsite pasitikėti savo pasirinktu brokeriu ar NT nuomos agentūra. 

Kaina
Kaina taip pat yra svarbus veiksnys renkantis NT nuomos agentūrą ar brokerį. Vis daugėja agentūrų ir brokerių, kurie tarpininkavimo mokestį ima iš nuomininko. Tai parodo jų neprofesionalumą, nes jie dažniausiai negali pasiūlyti daugiau jokių savo darbo privalumų, neturi kompetencijų teikti jokių garantijų nuomotojui, todėl bando Jus suvilioti, neimdami iš Jūsų tarpininkavimo mokesčio. Taip pat atsiranda brokerių ir agentūrų, kurios nesidrovi imti tarpininkavimo mokesčio iš abiejų šalių, toks darbo principas yra ne tik neprofesionalus, bet ir visiškai nepriimtinas NT nuomos srityje. Apie tai, kas turi mokėti tarpininkavimo mokestį, galite skaitykite plačiau straipsnyje „Tarpininkavimo mokestis - kas turėtų jį mokėti“

Bendradarbiavimas su kitais specialistais 
Pasidomėkite ar Jūsų pasirinkta NT nuomos agentūra ar brokeris dirba vienas ar bendradarbiauja su kitų sričių specialistais. Profesionalios agentūros aktyviai bendradarbiauja su advokatais, notarais, fotografais, kitais brokeriais ir pan. Dažnu atveju profesionalios agentūros ir profesionalūs brokeriai bendradarbiauja su buitinių paslaugų teikėjais, kurie gali būti Jums naudingi nuomos proceso metu.

Teikiamos paslaugos 
Turite nuspręsti kokių paslaugų norite iš nekilnojamo turto nuomos agentūros su kuria žadate dirbti. Didžioji dalis įmonių tik suranda nuomininką, sutvarko pradinius nuomos dokumentus ir palieka ateities klausimus spręsti Jums patiems. Tačiau yra įmonių, tokių kaip SaugiNuoma.lt, kurios siūlo būsto administravimo paslaugą. Tokiu atveju yra pasirūpinama visais kasdieniais klausimais, kurie kyla nuomininkams.  Turėkite omenyje, kad jei gyvenate toli nuo nuomojamo turto, esate išvykęs ar turite mažai laisvo laiko, gali būti sunku išspręsti visas nuomininko bute atsiradusias problemas. Pasirinkdami įmonę, kuri teikia visapusio administravimo paslaugą, visą savo laiką galėsite skirti savo šeimai, darbui ar mėgstamam hobiui visai nesirūpinant Jūsų bute iškilusiomis problemomis. 

Tad, jeigu prieš pasirenkant agentūrą išanalizuosite jos ir joje dirbančių brokerių veiklą, tikrai išvengsite situacijų, kurios Jums gali sukelti papildomų problemų.  Esame įsitikinę, kad skyrus šiek tiek laiko patikimos įmonės ar brokerio pasirinkimui, džiaugsitės profesionaliomis paslaugomis. 

Kyla klausimų? Kreipkitės į geriausią agentūrą Lietuvoje - SaugiNuoma.lt
 

Domina Jūsų būsto nuomos galimybės ir SaugiNuoma.lt teikiamos garantijos?

Kviečiu įrašyti savo kontaktinę informaciją ir išsamią konsultaciją Jums suteiksime artimiausiu metu.